2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

YGS ve LYS’de Başarılı Olmak İçin

YGS ve LYS Sınavlarında başarılı olmak için en önemli kurallardan biri yeterli bir hazırlık sürecinden geçmek ve yetenekli bir öğretmen tarafından doğru şekilde yönlendirilmektedir. Her biri alanında uzman öğretmen kadromuz tarafından hazırlanan YGS ve LYS’de başarılı olmanın sırları şu şekilde sıralanmaktadır.

 1. YGS ve LYS’de başarı olmak için öncelikle bir hedef belirlenmeli ve bu hedef doğrultusunda hareket edilmelidir.
 2. Sınava hazırlık sürecinde tek kaynaktan değil birden fazla ve doğru kaynaktan çalışmaya özen gösterilmelidir.
 3. Yapılan araştırmalara göre en doğru ders çalışma şekli masa başındadır. Yatarak veya uzanarak ders çalışmak motivasyonu olumsuz yönde etkiler.
 4. Ders programı hazırlamak başarı açısından son derece önemlidir. Ders programı hazırlanırken sözel bir dersten sonra sayısal bir ders ya da tam tersi bir plan yapılmalıdır.
 5. Sayısal derslere çalışırken işlem yapmak önemlidir. Karalama kağıdı üzerinde yapılan işlemler öğrenmeyi kolaylaştırır.
 6. Ders çalışmayı kolaylaştıran bir diğer özellik ise stres ve kaygıdan uzak durmaktır. Buna yönelik olarak rehber öğretmen ve danışmanlardan yardım almak öğrenmeyi ve başarıyı arttırır.
 7. Çalışma ortamı motivasyon ile doğrudan ilgilidir. Bu yüzden çalışma ortamı ders çalışmaya uygun hale getirilmelidir.  Dikkat dağıtacak eşya ve dekordan uzak durulmalıdır.
 8. Birçok öğrenci konu öğrenmeden pratik yapma yolunu seçer. Önce konuya hakim olunup daha sonra test ve pratik aşamasına geçmek çok daha sağlıklı sonuçlar verir.
 9. Tekrar sınavda başarının en önemli özelliklerinden biridir. Aynı günde yapılan tekrar başarıya götüren altın yollardan biri olarak kabul edilir.
 10. Test sorularının çözüm aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta soru kökünü iyi okumak ve sorunun bizden istediği şeyi iyi kavramaktır. Çoğu zaman soru kökü, doğru cevap hakkında bize ipucu verir. Bir soruyu iyi bir şekilde anlamadan çözmeye kalkışmak başarıyı negatif bir şekilde etkilemektedir.  
 11. Sayısal derslerde çalışma kağıtları hazırlamak ve bu kağıtları sürekli görülen bir yerde tutmak bu derslerde başarı getiren önemli bir metodtur.

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul