2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Ygs Nedir?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı yani YGS, yükseköğretime geçiş sisteminin ilk aşamasıdır. YÖK tarafından 2010 yılından itibaren uygulanmaktadır. Temelde Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 ana bölümden oluşur. Her bölüm 40 ayrı sorudan oluşur. Toplamda 160 soru yer almaktadır. Sınav süresi toplam tek oturum 160 dakikadan oluşur. Sınavın diğer aşaması olan LYS sınavına girmeye hak kazanmak için herhangi bir puan türünden 180 puan almak gerekmektedir.

Sınav sonuçları; YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6 gibi 6 farklı puan sonucundan oluşur.

YGS Sınavının uygulanış amacı LYS sınavına girecek olan adaylara yönelik bir ön elemede bulunmaktır. Açık Öğretim Programları, meslek liseleri ve ön lisans programlarının devamı olarak kabul edilen lisans programlarına öğrenci adaylarını yerleştirmede kullanılan puan türünü elde etmek için YGS sınavı uygulanmaktadır.

YGS Puan Türleri

YGS-1: Türkçe’nin ağırlık puanı yüzde 20, Matematik’in ağırlık puanı yüzde 40, Sosyal Bilimler’in ağırlık puanı yüzde 10, Fen Bilimleri’nin ağırlık puanı yüzde 30 olarak kabul edilmiştir.

YGS-2: Türkçe’nin ağırlık puanı yüzde 20, Matematik’in ağırlık puanı yüzde 30, Sosyal Bilgiler’in ağırlık puanı yüzde 10, Fen Bilimleri’nin ağırlık puanı yüzde 40 olarak kabul edilmiştir.

YGS-3: Türkçe’nin ağırlık puanı yüzde 40, Matematik’in ağırlık puanı yüzde 20, Sosyal Bilgiler’in ağırlık puanı yüzde 30, Fen Bilimleri’nin ağırlık puanı yüzde 10 olarak kabul edilmiştir.

YGS-4: Türkçe’nin ağırlık puanı yüzde 30, Matematik’in ağırlık puanı yüzde 20, Sosyal Bilgiler’in ağırlık puanı yüzde 40, Fen Bilimleri’nin ağırlık puanı yüzde 10 olarak kabul edilmiştir.

YGS-5: Türkçe’nin ağırlık puanı yüzde 37, Matematik’in ağırlık puanı yüzde 33, Sosyal Bilimler’in ağırlık puanı yüzde 20, Fen Bilimleri’nin ağırlık puanı yüzde 10 olarak kabul edilmiştir.

YGS-6: Türkçe’nin ağırlık puanı yüzde 33, Matematik’in ağırlık puanı yüzde 37, Sosyal Bilgiler’in ağırlık puanı yüzde 10, Fen Bilimleri’nin ağırlık puanı yüzde 20 olarak kabul edilmiştir.

 

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul