2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Yabancı Dil Bilmek Neden Önemlidir?

Yabancı dil öğrenmek günümüzde birçok fırsatın hayatımıza girmesine olanak sağlar. İngilizce başta olmak üzere dünyanın hemen hemen her yerinde konuşulan yabancı diller hem iş dünyasında hem de eğitim hayatında büyük bir öneme sahiptir.  Yapılan araştırmalara göre yabancı dil öğreniminin en kolay gerçekleştiği yıllar çocuklar yıllarıdır. Bu aşamada küçük yaşlarda özel ders takviyesi Yabancı Dil öğreniminde önem kazanmıştır.

Yabancı dil öğreniminin faydalarını maddeler halinde sıralayacak olursak:

  1. Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca) son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığının ders müfredatlarında yoğun bir şekilde yer almaktadır. Öğrencilerin okul başarılarının büyük bir kısmı bu dillerin öğrenilmesine bağlıdır. TEOG ve LYS-YGS gibi sınavlarda okul puanının da okul seçiminde etkili olduğu göz önünde bulundurulursa Yabancı Dil öğrenmek günümüzde bir seçimden çok zorunluluk haline gelmiştir.
  2. Günümüz iş dünyasında birçok şirket iş verme konusunda yabancı dil şartı aramaktadır. Özellikle İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince ve Rusça gibi diller iş dünyasında öne çıkmaktadır. Başarılı bir kariyer hedefi olan öğrencilerin ve çalışanların iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olması şarttır.
  3. Değişen dünyayı takip etmek ve sınırsız bilgiye erişmenin yolu özellikle İngilizce başta olmak üzere yabancı dil bilmekten geçer.  Son yıllarda hayatımızın vazgeçilmezi durumuna giren İnternet’te söz sahibi olmak ve gündemi yakalamanın en etkili yollarından biri yabancı dil bilmektedir.
  4. Yabancı dil bilgisi vizyon getiren bir kazanımdır. Uluslar arası platformlarda daha etkili çalışmalara yol açar. Dünyaya açılmak, AB sürecinde başta İngilizce olmak üzere Yabancı Dil öğrenmenin önemini büyük ölçüde arttırmıştır.

Sonuç olarak hem eğitim hayatında hem de kariyer alanında yabancı dil öğrenmek bu yüzyılda büyük bir öneme sahiptir. Siz de uzman ve deneyimli öğretmen kadromuzdan yabancı dil dersleri almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul