2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Yabancı Dil Öğrenmede Özel Dersin Önemi?

Diğer derslerden farklı olarak yabancı dil öğrenimi daha farklı öğrenme metodları ve yöntemleri gerektirir. Yabancı Dil Öğreniminde öğrencinin çabası kadar öğretmenin öğretme yeteneği ve alan bilgisi de etkilidir.  

Özel ders öğrencilerin bir derste veya konuda yeterli olmadıklarında yapılan bire bir takviye anlamına gelmektedir. Sınıf ortamında kalabalık gruplar halinde işlenen dersler genele hitap ettiği için öğrencilerin kişisel farklılıkları göz ardı edilmektedir. Bu durumda özel dersin sadece zayıf öğrenciler için olduğu durumu geçersizlik kazanmaktadır.  İyi öğrenciler için de özel ders takviyesi yapılması gereklidir. Özel ders sadece eksik bilgiyi öğretmek için değil öğrenilen bilgiyi pekiştirmek için de yapılır. 

Yabancı Dil Öğrenmede özel ders aşağıdaki sebeplerden dolayı önem kazanmaktadır:

  1. Her öğrencinin dil öğrenme biçimi farklıdır. Yabancı dil konusunda uzman eğitim kadromuz kişiye özel dil öğrenim metodları geliştirerek dil öğreniminin kısa sürede gerçekleşmesine olanak sağlar.
  2. Sınıf ortamında gerçekleşen dersler bazı durumlarda çok da verimli olmayabilir. Özel ders sayesinde öğrencilerimiz ders saatini en verimli şekilde değerlendirir.
  3. Yabancı Dil özel dersleri ile öğretmen ve öğrencilerimiz kuvvetli bir öğretmen-öğrenci ilişkisi kurarlar. Bu durum öğrencilerimizin dersteki başarısını da olumlu bir şekilde etkiler.
  4. Grup derslerinde başarıyı düşüren en büyük etmenlerden biri empati yoksunluğudur. Öğretmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi özel derslerde başarıyı getiren bir diğer unsurdur.
  5. Özel dersler sayesinde Yabancı Dil öğrenmek isteyen öğrencilerimiz daha fazla ilgi ve konsantrasyon geliştirirler. Bu durum dil öğreniminin grup derslerinden daha hızlı gerçekleşmesini sağlar.
  6.  Özel ders öğrenciye sistemli ders çalışma, sorumluluk duygusu, rahatlıkla soru sorabilme ve yüksek başarı oranı kazandırır.

Siz de yabancı dil konusunda uzman öğretmen kadromuzdan özel ders almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul