2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Introduction to Calculus for Social Sciences Özel Ders

Matematik, genel mantığın uygulama alanı ve insan zekasının bu yolda işlemesi görevini görür. Ayrıca; mekanik, fizik, astronomi bilimlerinin de temelini teşkil eder.Bunların dışında, sosyal bilimler, tıp, jeoloji, psikoloji, sosyoloji ve iş idareciliği gibi alanlarda da, matematiğe geniş bir ihtiyaç duyulur ve yaygın bir şekilde kullanılır. Sosyal matematiğin kökeni sosyal bilgiler ve matematik öğretmenlerinin  “…yurttaşların istatiksel bilgileri ve demokrasinin sağlıklı yürümesi arasında doğrudan ilişki kurdukları” 1930’lu yıllara gitmektedir. “Sosyal matematik” kavramı ilk olarak The School Review makalesinde Rosander tarafından kullanılmıştır.

Birinci Dünya Savaşı sonrasında, Avrupa’da ilk defa totalitaryanizmin yükseldiği ve Büyük Bunalım’ın ortalarında Rosander “ …tartışılan sosyal olaylar ve ekonomik olaylarını daha ayrıntılı düşünebilmek, bunları gözden kaçırmadan ve irrasyonel doktrinleşmeden kaçınmak için sayısal ve mantıksal teknikler öğretilmelidir”.

Rosander sosyal matematiği: “…veri ve bilgi kaynakları , verileri analizi, verileri yorumlamayı sosyal, ekonomik ve siyasal kurumların işlevleri ve yapıları ile ilişkilendirerek sosyal, ekonomik ve siyasal düşünme becerisini geliştirme” olarak tanımlamıştır. Sosyal bilimler için Matematik konularından özel ders almanın önemi; iki branşa hakim olan çok az öğretmen olmasıdır. Özellikle Sosyal bilimler için Matematik özel ders öğretmenlerimiz uzun yıllar boyunca bu dersi çeşitli üniversitelerde anlatmış akedemisyenlerdir.

Sosyal bilimler için Matematik dersi öğretmenlerimizle görüşmek ve Sosyal bilimler için Matetmatik konularından eksikleriniz hakkında sorular sorabilirsiniz. Sosyal bilimler için Matemetik ders ücretlerini ofisimizi arayarak öğrenebilir ve ders programları hakkında bilgi alabilirsiniz.

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul