2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Cost Accounting Özel Ders

Maliyet, bir ünite malın (veya daha fazla) elde edilmesi için harcanan üretim faktörleri (emek, sermaye, toprak) toplamına denir.

Bir işletmenin ürettiği mal ve hizmetler için katlanılan maliyetin genelde iki kaynağı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi değişken giderler, ikincisi sabit giderlerdir. Bu iki gider türünün, üretilen mal birimine düşen payına ortalama maliyet denilir. Bir işletmede en son üretilen birimin maliyetine marjinal maliyet adı verilmektedir.

  • Üretilen mal ve hizmetlerin birim maliyetlerini ölçmek
  • Stokların değerlerini hesaplamak
  • Geleceğe yönelik planların (bütçelerin) yapılmasına yardım etmek
  • Giderlerin kontrolünü ve kalite standartlarını korumak koşulu ile, olanaklar ölçüsünde maliyetlerin düşürülmesini sağlayacak yöntemleri geliştirmek
  • Seçenekler arasında karar vermek durumunda olan yöneticilere maliyetlerle ilgili düzenli, etkili ve güvenilir bilgiler vermek

Cost accounting is a process of collecting, analyzing, summarizing and evaluating various alternative courses of action. Its goal is to advise the management on the most appropriate course of action based on the cost efficiency and capability. Cost accounting provides the detailed cost information that management needs to control current operations and plan for the future.

Since managers are making decisions only for their own organization, there is no need for the information to be comparable to similar information from other organizations. Instead, information must be relevant for a particular environment. Cost accounting information is commonly used in financial accounting information, but first we are concentrating on its use by managers to make decisions.

Cost Accounting dersi  Üniversitelerin; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Fakültesi, Lisans ve Yüksek Lisans programlarında okutulmaktadır. Cost accounting özel ders öğretmen ücretleri ve ders programları için ofisimizi arayabilirsiniz.

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul