2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Calculus I Özel Ders

Kalkülüs hareket ve değişken içeren her türlü modelde, yani yaşamın istisnasız her alanında kullanılır. Örneğin doğa bilimleri, bilgisayar bilimleri, istatistik, mühendislik, ekonomi, iş yaşamı ve tıp başta olmak üzere matematiksel modellemenin gerektiği ve en uygun çözüm testlerinin istendiği alanlarda kullanılmaktadır. Kalkülüsün geçmişi genelde antik çağ, orta çağ ve modern çağ olmak üzere farklı evrelere ayrılır. Newton ve Leibniz modern anlamda türev denklemini birbirlerinden bağımsızca yazmışlardır ve Kalkülüs tarihinin en önemli isimlerindendirler. Calculus dersi farklı üniversitelerde farklı telafuz edilebilmektedir mesela: Calculus 1, Kalkülüs 1, Matematik 1, Mathematics 101. Bu şekilde ifade edilsede kalkülüs - calculus dersinin içeriği oldukça benzerdir. Bu temel matematik dersi Calculus 1 - 2, Kalkülüs 1 - 2, Matematik 1 - 2, Mathematics 1 - 2 olarak adlandırılır.
Calculus 1, Kalkülüs 1, Matematik 1, Mathematics 101: Matematik 1 dersinin içeriğine bakıldığında; Fonksiyonlar ve Özellikleri, Limit, Süreklilik ve Türev, İntegral, Üstel, Logaritmik, Trigonometrik Fonksiyonlar, Çeşitli İntegral Teknikleri ve Uygulamaları.
MAT 101 Calculus - Matematik 1: Fonksiyonlar ve Özellikleri/ Limit, Süreklilik ve Türev  / İntegral  / Üstel, Logaritmik, Trigonometrik Fonksiyonlar / Çeşitli İntegral Teknikleri ve Uygulamaları
MTB103 Matematik - Calculus 1
Fonksiyonlar, limit ve süreklilik, tek değişkenli fonksiyonların türevi. Türev uygulamaları, maksimum ve minimum problemleri, ortalama değer teoremi. İntegral: belirsiz integral, integral kuralları. Belirli integraller ve uygulamaları, dönel cisimlerin hacimleri ve yüzeyleri, yay uzunluğu, kuvvet momenti ve ağırlık merkezi,  Ters fonksiyonlar, üstel ve logaritmik fonksiyonlar, ters trigonometrik fonksiyonlar ve hiperbolik fonksiyonlar,üstel fonksiyonların türev ve integralleri , kısmi integral metodu ve diğer integral teknikleri.
Calculus 1, Kalkülüs 1, Matematik 1, Mathematics 1 özel ders öğretmenleri Ders Zamanı özel ders merkezinde.

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul