2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

TEOG Sınavında Başarılı Olmak İçin

TEOG Sınavında başarılı olmak için en önemli kurallardan biri yeterli bir hazırlık sürecinden geçmek ve yetenekli bir öğretmen tarafından doğru şekilde yönlendirilmektedir.

Her biri alanında uzman öğretmen kadromuz tarafından hazırlanan TEOG’ta başarılı olmanın sırları şu şekilde sıralanmaktadır.  

TEOG sınavı yoğun bir çalışma programı ve bol miktarda pratik gerektiren bir sınavdır. Bu yüzden iyi bir çalışma programı öğrencilerin sınavda başarı sahibi olması için önemlidir.

Hedeflenen ve istenilen okulu kazanmanın en etkili yolu uygun çalışma yöntemlerini bilmekten geçer. Düzenli ve planlı çalışmak başarının altın anahtarlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Her öğrencinin anlama ve çalışma yöntemi farklıdır. Bu yüzden yetenekli bir öğretmen yardımıyla öğrenciye en uygun zaman, mekan ve çalışma ortamı tespit edilmelidir.

Okul sonrası aynı gün içinde yapılan tekrarlar TEOG sınavında başarıyı getiren bir diğer özelliktir. Tekrar sadece bilginin pekişmesine olanak sağlamaz aynı zamanda eksik bilgilerin tamamlanmasına da fırsat sağlamaktadır.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre ders çalışmaya istekli olmak, uygun öğrenme metodlarını keşfetmek ve zamanı etkili planlamak başarıyı getiren en önemli etkenlerden biridir.

Sayısal derslerde çalışma kağıtları hazırlamak ve bu kağıtları sürekli görülen bir yerde tutmak bu derslerde başarı getiren önemli bir metodtur.

Sınav stresi kesinlikle başarıyı negatif yönde etkiler. Sınav gününe kadar rehber öğretmen yardımı ile kaygıyla baş etme yollarını öğrenebilmek sınavda başarı getirecektir.

Tekrar ve etkili ders çalışma yolları kadar zamanı iyi ve etkili bir şekilde kullanmak da TEOG Sınavında başarılı olmanın sırlarından biridir.

Test tekniğini iyi kavramak ayrıca TEOG’ta başarı getiren yollardan biridir. Öğrenciler bilgilerinin yetersiz kaldığı durumlarda dahi test tekniğine hakim olduklarında bilgilerine yeteneklerini de katarak, beklenen puandan çok daha fazlasını alabilir.

Test sorularının çözüm aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta soru kökünü iyi okumak ve sorunun bizden istediği şeyi iyi kavramaktır. Çoğu zaman soru kökü, doğru cevap hakkında bize ipucu verir. Bir soruyu iyi bir şekilde anlamadan çözmeye kalkışmak başarıyı negatif bir şekilde etkilemektedir.  

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul