2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Lise Tanıtım Rehberi

Meslek Liseleri

Meslek liseleri Türkiye ve dünyada belirli meslek gruplarına insan yetiştiren okul türleridir. Kendi alanlarında sınıflanan meslek liselerinden bazıları LİMME (Lise Mezunlarına Meslek Edindirme) prograöı uygular. Çeşitli Meslek Liseleri programlarından bazıları:

Sağlık Meslek Liseleri

Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri

Sekreterlik Meslek Liseleridir.

Bunların yanısıra LİMME programını uygulamayan Meslek Liseleri de vardır. Bu liselerden birkaçı şöyle sıralanabilir:

Adalet Meslek Lisesi, Konservatuvar, Spor Meslek Lisesi...

Polis Koleji

Polis kolejleri mesleğe yönelik adaylar yetiştiren lise türüdür. Bu tür liselerde okumak isteyen adaylar diğer liseler için olan genel sınavlardan ayrı olarak Polis Koleji sınavına girerler. Polis kolejlerinden mezun olan adaylar Emniyet Teşkilatında çalışabilir ya da bir üst eğitim kademesi olan Polis Akademesi’ne geçiş yapabilirler.

 Askeri Liseler

Askeri Lise’de eğitim görmek isteyen adaylar önce mülakatlara daha sonra yetenek sınavlarına, son olarak ise sağlık muayenesine girmek durumundadırlar. Eğitim süresi 4 yıl olan Askeri Liselerde teknik eğitimin yanında bilim dersleri de yer almaktadır.

Teknik Liseler

İlköğretim çağından sonra öğrenci adaylarını kabul eden Teknik Liseler öncelikle kültür ve meslek dersi eğitimi verirler. Bu derslerde belli bir başarı ortalaması yakalayan öğrenciler Teknik Liselere geçiş hakkı kazanırlar. Meslek Liselerinden farkları kültür derslerine daha yoğun yer vermeleridir. Bu bakımdan Meslek Liseleri’ne oranla çok daha avantajlı durumdadırlar. Haftalık ders saatleri 45 olan Teknik Liseler öğrencilerine Üniversite’ye girişte öncelik tanır. En büyük avantajlarından biri bir yandan meslek öğretirken diğer yandan üniversitelere nitelikli adaylar yetiştirmesidir. 

İmam Hatip Liseleri

İmam Hatip Liselerinde diğer liselerde okutulan eğitim müfredatına ek olarak İslam dinini içeren mesleki dersler de verilir. Bu tür liselerde okuyan öğrenciler son yıllarda çıkan yasalar sayesinde imam ve hatipliğin yanısıra başka meslek dallarına da yönelebilmektedirler. Anadolu Liseleri

Anadolu Liseleri

Son yıllarda LYS’de büyük bir başarı elde etmiş lise türlerinden biridir. Öğrenciler farklı alanlardan üniversite tercihi yapabilir. Ülkemizde en çok tercih edilen lise türleri arasında yer almaktadır. Bu liselerde ikinci yıldan itibaren sayısal, sözel, yabancı dil ve eşit ağırlık olmak üzere dört alanda eğitim verilmektedir.

Sosyal Bilimler Liseleri

Sosyal bilimler liseleri edebiyat ve sosyal bilimler alanlarında eğitim verir. Bu liseler hazırlık sınıfları hariç dört yıl devam eder. Birinci yabancı dilleri İngilizcedir. Son yıllarda Anadolu Liseleri ile beraber YGS’de büyük bir başarı ortalaması elde etmiştir.

Fen Liseleri

Fen liseleri sayısal alanda üst düzey öğrenciler yetiştirir. Öncelikle nitelikli bilim insanı yetiştirmeyi amaçlar. Başarı ve zeka düzeyi yüksek öğrencileri eğitmek için kurulmuştur. Yurtdışı ve Türkiye’nin öncü üniversitelerine öğrenciler yetiştirir. Günümüzde en çok tercih edilen liseler arasında yer almaktadır.

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul