2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Sınav Kaygısı İle Başetme

Sınav kaygısı öğrencilerin sınav sonucunda elde edeceklerini düşündükleri akademik başarısızlığı kişisel başarısızlık olarak algılamalarından kaynaklanır. Dolayısıyla öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili bir biçimde kullanılmasını engelleyen ve başarının düşmesine yol açan bir kaygı bozukluğudur.

Sınav kaygısı kontrol edilebildiğinde gerekli ve faydalıdır. Öğrenciyi öğrenmeye karşı motive eder. Bu durumda dezavantajlı olan yüksek ve kontrol edilemeyen kaygıdır. Aşırı ve kontrol edilemeyen kaygı başarısızlığa neden olur.

Sınav Kaygısı İle Başetme Yolları:

  1. Sınava planlı ve programlı bir şekilde çalışmak yeterli ve etkili bir çalışma anlamına gelir.
  2. Son ana kadar ders çalışmak öğrenilenlerin karışmasına ve buna bağlı olarak kaygı düzeyinin artmasına sebep olur. Rehber öğretmenlerimizin tavsiyelerine göre sınavdan bir iki gün önce ders çalışmayı bırakmak son derece önemlidir.
  3. Sınava hazırlık sürecinde uyku, dinlenme ve beslenme son derece önemlidir.
  4. Kaygıyı arttıran en önemli sebeplerden biri olumsuz düşüncedir. Sınava hazırlık süresince pozitif ve olumlu düşünce sayesinde stres ve kaygı minimum düzeye iner.

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul