2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Tarih Özel Ders

Geçmişte yaşamış olan insanların, savaşlarını, anlaşmalarını, kültürlerini, uygarlıklarını, yaşayışlarını yer, zaman ve kişi belirterek, kaynaklara dayalı olarak, sebep - sonuç ilişkisi içerisinde inceleyen bir bilim dalıdır.

Tarih, gerçekleşmiş olaylarla ilgilenir. Tarihi diğer bilimlerden ayıran birçok farklılık vardır. Bunlar arasında; Tarihi olaylar hiçbir zaman deneye ve gözleme tabi tutulamaz. Tarihi olaylar aynısıyla tekrar etmez. Ancak bir benzeri olay olabilir. Tarihi olayları; deney yoluyla incelemek isteseydik, o olayın yaşandığı zamanın şartları nasıl sağlanacaktı? O olayda yer alan kişiler nasıl bulunacaktı? Bu yönleriyle Tarih dersini öğrenmek olaylar arasındaki ilişkileri çözmek demektir. Tarih özel dersi alarak, ülkelerin tarihsel gelişmini, bir birleriyle etkileşimini, olmuş olayları her yönüyle inceleyebilme şansı vermektedir. Tarih dersinden özel ders almak, okul derslerinin haricinde özellikle sınavlarda başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Tarih Biliminin Yöntemi: Tarihi olaylar incelenirken birçok yöntem kullanılır. Bunlar; kaynak araştırma, kaynak tasnifi, kaynak tahlili, kaynak tenkidi, kaynakların sentezi ve sonuçtur. bu yöntemlerin ışığında Tarih dersinden alacağınız özel ders ile Tarih dersinden ve Tarih sınavlarından korkunuz kalmayacaktır. Tarih özel ders ücretleri için ofisimizi arayarak Tarih özel ders ücretlerini öğrenebilirsiniz.

TARİH DERSİ KONULARI : Anadolu Kültür ve Uygarlığı Anadolu Medeniyetleri Müzesi Anadolu Selçuklu Devleti Anadolu Uygarlıkları Anadolu'da İlk Türk Devletleri Andımız Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi Antlaşmalar Arkeoloji Atatürk'ün Hayatı Avrupa Tarihi Bilim Tarihi Büyük Selçuklu Devleti Cumhuriyet Tarihi Destanlar Dünya Tarihi Ermeni Sorunu Eski Çağ Tarihi Frigyalılar Gençliğe Hitabe Genel Türk Tarihi Halifelik Hititler İlkçağ Tarihi İnkılap Tarihi - İnkılap Tarihi İslam Tarihi İslamiyet ve Türkler İstanbul'un Fethi İyonyalılar Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karagöz İle Hacivat Kervansaraylar Kim Kimdir? Kronoloji Kutsal Emanetler Lidyalılar Müzeler Nutuk Ortaçağ Tarihi Osmanlı Devleti Tarihi Osmanlı Padişahları Resmi Gazete Saltanat Sistemi Sanat Tarihi Savaşlar Selçuklu Tarihi Siyasi Tarih Sosyal Tarih Takvimler Tarih Hikayeleri Tarih Nedir? Tarih Soruları Tarih Sözlüğü Tarih Sunuları Tarih Şeridi Tarih Şiirleri Tarih Yazıcılığı Türleri Tarih'e Yardımcı Bilim Dalları Tarihi Devirler Tarihi Eserler Tarihte Bugün Ne Oldu? Türk Bayrağı Türk Dilleri Türk Dilleri Türk Halkları Türk Kültürü Türk Silahlı Kuvvetleri Türk Tarihi Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Urartular Uygarlıklar Yakınçağ Tarihi Yeniçağ Tarihi Tarih ile ilgili özel ders taleplerinizi bu dersin branş öğretmenleriyle değerlendirmektedir. Lise de derslerinize destek ve Ygs - Lys de Tarih dersleriyle ilgili yapabileceğinizin en iyisini yapabilmek için bizden Tarih özel ders öğretmen talebinde bulunabilirsiniz. 

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul