2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Felsefe Özel Ders

Farklı çıkış noktalarından hareketle felsefenin çeşitli şekillerde tanım ve takdimleriyapılabilir. Örneğin; felsefe, insanın aktif akıl yükünü düşünce küfesinde bilgi ve bilgelikyolunda hayat boyu taşıma faaliyetidir.

Bu anlamda her insan, kendi çapında akıl yükünü taşımasına koşut potansiyel bir bilgi ve bilgelik yolcusudur. Öyleyse ilk olarak bilgiyi ve bilgeliği sevmek gerekir. Bu nedenle felsefe, bilgi severliktir. Felsefe dersini anlamak için yardım alabileceğiniz özel ders öğretmenlerimiz, size Felsefe dersinin derinliklerini, incliklerini, bir Sokrates, bir Descartes gibi düşünmeyi öğretebilir. Feslefe dersini öğrenmek için yorum kabiliyetini geliştirmeniz ve olayların süreç ve analizlerini iyi yapmanız gerekmektedir.

Felsefe merakla başlar. Felsefi düşünce ise sorgulamakla ortaya çıkar. “ Ben”i, varlığı, evreni, olayları, olguları sorgulamak, bunlara“ neden ve niçin ” sorusunu sormak felsefi düşüncenin gelişmesi için zorunludur. Felsefe yolunda ilerlemek felsefi etkinlikle mümkündür. Felsefi etkinlik ise varlık üzerinde düşünmek, düşünceleri sistematizeedebilmek, ayrıca “düşünmenin üzerinde düşünmek” çabalarının toplamıdır.

Felsefe eğitiminden beklenen; insanın özgün, bağımsız ve mantıklı düşünme yeteneğini geliştirmektir. İnsanoğlu dışında hiçbir varlık kendi varlığı veya kendini kuşatan varlıklar karşısında merak ve hayrete düşmemiştir. İnsan; düşünme, şüphe, merak, kendini ve çevresini anlamaya çalışma ve sorgulama özelliği ile diğer canlılardan ayrılır. Felsefe konularında ve sınavlara hazırlık için Felsefe özel ders öğretmenlerimizi arayıp özel ders ücretlerini öğrenebilirsiniz. Felsefe özel ders ücretleri için ofisimizi arayınız. Felsefe ile ilgili özel ders taleplerinizi bu dersin branş öğretmenleriyle değerlendirmektedir. Lise de derslerinize destek ve Ygs - Lys de bu derslerle ilgili yapabileceğinizin en iyisini yapabilmek için bizden felsefe özel ders öğretmeni talebinde bulunabilirsiniz.

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul