2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Edebiyat Özel Ders

Edebiyat, kişinin duygu ve düşüncelerini, kendine özgü bir dil kullanarak, estetik kurallar çerçevesinde, yazılı veya sözlü olarak dile getirmesidir. Edebiyatın da bir yöntemi olduğundan o da bir bilimdir.

Edebiyat bir bilimin yapması gereken: anlama, yorumlama, değerlendirme, benzerleriyle karşılaştırma, yerleştirme basamaklarını yaptığı için bir bilimdir. Edebiyat bilimi için özel ders almak size, edebi metinleri yorumlama yeteneği kazandıracak ve edebiyat ile ilgili soruları daha iyi anlama kabiliyeti verecektir.

Edebiyat’ı edebiyat yapan iki temel özellik vardır:

1) Dil-üslup

2) Estetik-güzellik.

Bu özelliklerin ikisi de okuyucuya ve yazara göre değişkendir. Edebiyat duygu ve düşüncelerimizi karşımızdakine anlatabilmek için bir araç niteliğindedir. Edebiyatta içerikten çok o içeriğin nasıl dile getirildiği önemlidir. Edebiyat sanatçıyı, bilimi ve eseri içinde yaşadığı dönemi ve türü içindeki yerini inceler. Bu inceleme ve metinleri yorumlama kabiliyeti edebiyatın kavram bilgisi ile mümkündür, bu nedenle Edebiyat için özel ders almanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Edebi eserin incelenmesi açısından, bir sosyal bilimdir. Diğer sosyal bilimleriyle sürekli iletişim ve etkileşim içindedir. Edebiyatın diğer sosyal bilimlerden farkı: öznel olması ve kurmaca olmasıdır. Edebiyat tarihinin oluşturulması açısından, edebiyat bilimi önemlidir. Edebiyat tarihini esber yaparak öğrenmeniz mümkün görünsede çok önemli bir fark vardır, Edebiyat tarihini öğrenirken tarihler arası bağları ve edebi geçişlerin sebep sonuç ilişkilerini öğrenemezsiniz tam da bu konuda size edebiyat özel ders öğretmenlerimizi yardım edeceklerdir.

Edebiyat; edebi bilgiler, edebi sanatlar edebi akımlar, Türk ve Batı edebiyatı konularından oluşmaktadır. Bu ders,ezberleyerek değil; kitap okuyarak, akımlar ve yazarlar arasında bağlantılar kurarak öğrenilmesi gerektiği için buna yönelik yöntemler çerçevesinde çalışmalar yapılmaktadır. Hızlı ve pratik olarak öğrenmek için profesyonel bir yardım almalısınız, bundan dolayıdır ki Edebiyat Özel Ders Öğretmenlerimiz sizlere yazarlar ve edebi akımlar arasındaki bağlantıları en kısa yoldan en iyi şekilde öğretmeyi amaç edinmişlerdir.

Türkçe-Edebiyat dersleri; şimdiye kadar yapılmış sınavların titiz analizleri ve okulda yapılan çalışmaların (müfredat paralelinde) değerlendirilmesiyle geliştirilen yöntemler çerçevesinde işlenmektedir. Örneğin; bireysel çalışmalarda edebiyat dersinde anlatılan konuların tekrar edilmesi, testlerin çözülmesi, yanlış cevaplandırılan ve boş bırakılan sorulara ait konulara geri dönülmesinin yanı sıra;okuma, anlama ve yorumlama hızını arttırmaya yönelik çalışmalara da yer verilmektedir. Kavram, yargı ve düşünce düzeyinde bireysel gelişimi sağlayacak çalışmalar yapılmakta; test kapsamları gözden geçirilmektedir. Çözülen soru sayısından ziyade soru içeriklerine dikkat edilerek, konunun tüm özelliklerini kavratıcı niteliklere sahip sorulara ağırlık verilmektedir.

Özellikle edebiyat bölümü için Türk ve dünya klasikleri gözden geçirilerek, aralarındaki benzerlik ve farklılıklara dikkat çekilmektedir. Bütün bunların yanı sıra derszamanı.com aynı zamanda Türkçe-Edebiyat dersi adına Boğaziçi Üniversitesi mezunu, tecrübeli özel ders öğretmenleri ile size özel çözümler de sunarak; öğrencilerini girecek sınava eskizsiz bir şekilde hazırlamakdadır. 

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul