2005 Yılından beridir faaliyet göstermekteyiz. Alanında uzman ve kadrolu çalışan özel ders öğretmenleri ile hizmet vermektedir.    Özel Ders İste

Coğrafya Özel Ders

Coğrafya; Yeryüzüne bağlı çeşitli olayları tanıtan, bu olayların oluş dağılış ve sonuçlarını ortaya koyan, bunların insanlarla olan karşılıklı etkileşimlerini açıklayan bir bilimdir.

Coğrafyanın yeryüzündeki doğa olayları ve bu olaylar ile canlılar arasındaki karşılıklı etkileşimler coğrafyanın konusunu oluşturur. Dünya, Güneş, İklim, Toprak, Evren, Bitki Örüsü, Ekonomik Faaliyetler, Yer altı ve Yer üstü kaynaklar, Doğa Olayları... bunların hepsi Coğrafyanın konusunu oluşturur. Yeryüzü, atmosfer adı verdiğimiz hava küre ile çevrilidir. Atmosferdeki sıcaklık, basınç rüzgar gibi hava olayları yeryüzünde çeşitli iklimlerin oluşmasına neden olmuştur. İşte yeryüzünde görülen ve insan hayatını etkileyen bütün bu olaylar coğrafyanın konusunu oluşturmaktadır. Coğrafya konularını öğrenmek ve bu konulardan çıkan soruları kaçırmamak için Coğrafya özel ders öğretmenlerimizden eğitim almalısınız, alacağınız coğrafya özel dersi ile hem okulunuzda hemde sınavlarda başarıyı yakalayacaksınız.

Coğrafya Öğrenmenin Sebepleri: Dünya’yı ve yurdumuzu tanımak, ülkemizin kalkınmasında, severek sorumluluk alma duygusunu geliştirmek, yurdumuzun dünya üzerindeki yerini ve bu yerin önemini öğretmektir. Coğrafya aynı zamanda yurdumuzun beşeri ve ekonomik yapısının en iyi bir şekilde tanınmasına yardımcı olur. Sınavlara yönelik alacağınız coğrafya özel dersi, soru çözümlerinde yardımcı ve özellikle coğrafya soru bankası ile sınav kaygısından uzaklaşacaksınız. Özel ders öğretmenlerimizin verdikleri pratik eğitim ile coğrafya dersinden korkunuz kalmayacaktır.

Coğrafya dersi diğer dersler gibi değildir bunu anlamak için özellikle vereceğimiz örnek: Dünyamız, güneş sisteminin 9 gezegeninden biridir. Güneş'in çevresinde dolanır. Küre şeklinde olup; kutuplardan biraz basıktır. Eksenin Dünya'yı deldiği varsayılan noktalar kutup noktalarıdır. Dünya, bu eksen etrafında batıdan doğuya doğru döner. Ekvator, Dünyamızı iki eşit parçaya böldüğünü varsaydığımız çizgiye ekvator denir. Ekvatorun kuzeyinde kalan bölümüne kuzey yarımküre, güneyindekine ise güney yarımküre denir. Bu oluşum ile coğrafya dersini anlamak demek dünyamızı, iklimleri ve çevre etkilerinin bir biri ile arasındaki ilişkiyi anlamak demektir. Coğrafya özel ders ücretlerini öğrenmek için ofisimizi arayıp özel ders öğretmenlerimizle görüşebilirsiniz.

COĞRAFYA KONULARI

Akdeniz İklimi Ay ve Özellikleri Beşeri Coğrafya Bitki Örtüleri Cephe Yağışı Coğrafi Bölgeler Coğrafya Dersi Konuları Coğrafya Nedir? Coğrafya ve Dünyamız Coğrafi Konum Dünya Miras Listesinde Türkiye'nin Yeri Dünya da Görülen İklimler Dünya'nın Hareketleri Dünyanın Özellikleri Dünya'nın Şekli Ekonomik Coğrafya Enerji Kaynakları Fiziki Coğrafya GAP Gezegenler ve Uzay Göçler ve Sonuçları Güneş Sistemi Harita Bilgisi İklim Bilgisi Karadeniz İklimi Karasal İklim Kıtalar Konveksiyonel Yağış KOP Maden ve Enerji Kaynakları Mevsimler Nemlilik ve Yağış Nüfus Coğrafyası Okyanuslar Özel Konum Petrol Rafinerilerimiz Rüzgarlar Ticaret Turizm Turizm Coğrafyası Türkiye Coğrafyası Türkiye'de Görülen İklimler Türkiye'de Görülen Yağış Çeşitleri Türkiye de Tarım Türkiye'nin Coğrafi Bölgeleri Türkiye'nin Enerji Kaynakları Türkiye'nin İlleri Türkiye'nin Matematik Konumu Türkiye'nin Özel Konumu Ulusal Saat Uzay Coğrafyası Ülkeler Ülkeler Coğrafyası Yamaç Yağışı Yerleşme Coğrafyası Yeryüzü Şekilleri(İç ve Dış Kuvvetler) Yurdumuzun Komşuları

Coğrafya ile ilgili özel ders taleplerinizi bu dersin branş öğretmenleriyle değerlendirmektedir. Lise de derslerinize destek ve Ygs - Lys de bu derslerle ilgili yapabileceğinizin en iyisini yapabilmek için bizden özel öğretmen talebinde bulunabilirsiniz. 

YGS Yaz Kampı

YGS Yaz Kampı Detayları İçin Tıklayınız

Hakkımızda

Özel ders, insana diğerlerinden daha fazla katkıda bulunarak hem şimdi hemde geleceği için hazırlar.

Bizimle bağlanın:

    

İletişim

Daha fazla bilgi almak ve eğitim danışmanlarımızla görüşmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin:
  info (@) derszamani.com
  +90 212 552 94 90
  +90 212 552 94 90
 Sakarya Çıkmazı / Şirinevler / İstanbul